Schmersal 330-11Y-M20 Limit Switch
Sertifika
Çin Achievers Automation Limited Sertifikalar
—— Bay Ari Wibowo - Alışveriş Adamı
—— Sayın Ahmed Raza - Operasyon Direktörü
—— Bay Khalid, proje yöneticisi.
Ben sohbet şimdi
Büyük resim :  Schmersal 330-11Y-M20 Limit Switch
Ürün ayrıntıları:
Menşe yeri: Hindistan
Marka adı: Schmersal
Sertifika: ATEX
Model numarası: 330-11Y-M20
Belge: AB-P+F-E+H-IFM-ASCO-YOKOGAW...WA.pdf
Ödeme & teslimat koşulları:
Min sipariş miktarı: 1
Fiyat: pazarlık edilebilir
Ambalaj bilgileri: karton
Ödeme koşulları: T/T
Yetenek temini: 100 adet
Detaylı ürün tanımı
Koruma Derecesi: IP20 Yükseklik: 15 mm
Muhafaza Tabanı: maden Çalışma Gerilimi: 5... 25 V
Ölçüm plakası algılandı: ≥ 3 mA Yük: 0 ... 800 Ω
Nakliye Ağırlığı: 1 kg Standart Hedef Plakası: 20 mm x 20 mm
Çıkış Gücü: 975 mW Gerilim: 20 Ma'da 17 V
Vurgulamak:
Schmersal limit switch with M20 thread
330-11Y limit switch for Festo
industrial limit switch with warranty
Description:
Manufacturer : Schmersal
Product No. :330-11Y-M20
 https://www.achievers-automation.com      More Products
Reliable Industrial Component Sourcing for Enterprises
Detail:
Specification Category
Details for Schmersal M3V4D 330-11Y-M20
Product Model
M3V4D 330-11Y-M20
Manufacturer
Schmersal
Article Number (Order Number)
Working Principle
Mechanical, Slide Form, Castor
Standards Compliance
EN IEC 60947-5-1
Certifications
cULus, CCC
Number of Contacts
1 Normally Open (NO), 1 Normally Closed (NC)
Switching Principle
Snap Action
Contact Material
Silver
Thermal Test Current
6 A
Utilisation Category AC-15
230 VAC, 2.5 A
Rated Insulation Voltage (Ui)
500 V
Rated Impulse Withstand Voltage (Uimp)
4 kV
Bounce Duration (Maximum)
1.5 ms
Switchover Time (Maximum)
10 ms
Specification Category
Housing Material
Light-alloy diecast, paint finish
Actuating Element
Forked Roller Lever
Roller Material
Plastic
Mechanical Lifetime (Minimum)
30,000,000 operations
Contact Opening
2 x 0.5 mm
Minimum Actuating Speed
1 mm/min
Actuating Torque
0.5 Nm
Repeat Accuracy of Switching Points
0.02 mm
Termination
Screw Terminals M20 x 1.5
Cable Section (Minimum/Maximum)
1.5 mm² / 2.5 mm²
Wire Cross-Section (AWG)
13 AWG
Dimensions (Basic Component)
40 mm x 76 mm x 40 mm
Gross Weight
305 g
IP Protection Rating
IP65
Ambient Temperature Range
-30 °C to +90 °C
Shock Resistance
50 g / 6 ms
Schmersal 330-11Y-M20 Limit Switch 0
Brand
Schmersal 330-11Y-M20 Limit Switch 1
Schmersal 330-11Y-M20 Limit Switch 2
Schmersal 330-11Y-M20 Limit Switch 3
Below are the TOP BRANDS we handle in the past 14 years:
Schmersal 330-11Y-M20 Limit Switch 4
FAQ of Achievers
Q:Are the Products Genuine OEM Units?
Q:How will you arrange shipment?
Q:What is the warranty of goods?
A: One-year Warranty.
Ratings & Review
Overall Rating
5.0
Based on 50 reviews for this product
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratings
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%